ورود به سایت
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
ارسال‌های منتظر
منوی اصلی
RSS Feed

(1) 2 3 4 ... 7 »
اخبار اسبدوانی : رادیوگرافی (عکسبرداری) از اسبهای مسابقه در استان گلستان
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۳/۴/۱۴ ۱۹:۱۰:۰۰ (179 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده مالکین و مربیان عزیز: طبق هماهنگی های لازمه با آقای دکتر مهرآرا دامپزشک معروف استان تهران، بر این شد که اسبانی که نیاز به رادیوگرافی (عکسبرداری) دارند با شماره 1313-373-0933 (محمود توغدری) بابت ثبت نام تماس حاصل فرمایند و در صورتی که به 8 الی 10 راس رسید، ایشان با حضور خود در استان گلستان، کار عکسبرداری (رادیوگرافی) را انجام دهند. البته قبل از رادیوگرافی، اسبها چکاب می شوند و در صورت تشخیص دکتر، عکسبرداری می شوند. اسبهایی که از محصولات فوران استفاده می کنند از تخفیف ویژه ای برخوردار هستند.

ادامه | 3 نظر
اخبار اسبدوانی : دختران Swaps نام او را زنده نگه داشته اند
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۳/۳/۲۶ ۱۳:۲۴:۰۴ (170 بار خوانده شده)

swapsتصویر کوچک شده نام بسیار بزرگی در پرورش اسب تروبرد در دنیا است که البته برای ایران چندان شناخته شده نیست.قهرمان دربی کنتاکی و سانتا آنیتا در سال 1955 ، اسب سال آمریکا در سال 1956 و دارنده رتبه بیستم در بین 100 اسب برتر قرن بیستم ، اگر چه توفیق چندانی در تولید پسران برتر نیافت ولی برعکس دخترانی را تولید کرد که مادران و اجداد مادری قهرمانان بزرگی در دنیا شدند و امروزه وجود نام swaps در لاین مادری اسبها ، موهبتی برای مالکانشان محسوب میشود.
سواپس زاده سیلمی وارداتی از فارم آقاخان بنام khaled بود که از مادری که نوه دختری وارآدمیرال افسانه ای بود ، زاده شد. از 25 کورس خود 19 قهرمانی ، 2 مقام دومی و 2 مقام سومی کسب کرد که فتح 5 جام هندیکاپ ، 2 استیک و 3 دربی در کارنامه او به چشم میخورد.

ادامه | 4965 کلمه در ادامه متن | نظر
اخبار اسبدوانی : مسی ایرانی؛ از سوارکاری در ترکمن صحرا تا پیوستن به توپچی های لندن
فرستنده MALENA در تاريخ ۱۳۹۳/۱/۱۰ ۲۳:۰۰:۰۰ (556 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده اگر این‌روزها نام باشگاه روبین‌کازان را در گوگل جستجو کنید، در صف نخست نتایجی که به دست می‌آورید، خبر پیشنهاد آرسنال به مهاجم جوان این تیم را ‌می‌بینید؛ مهاجم جوان و نوزده ساله‌ای که روزنامه‌های انگلیس، لقب لیونل مسی فوتبال ایران را به او داده‌اند. به گزارش «تابناک»، آذر ماه سال ۱۳۹۱ بود که در بحبوحه اخبار خوب و بد فوتبال ایران، خبر انتقال مهاجم جوان تیم سپاهان اصفهان به یک تیم از لیگ روسیه روی خروجی خبرگزاری‌ها رفت. سردار آزمون جوان که درخشش در تیم جوانان ایران، چشم‌های بسیاری را خیره کرده بود، پس از یک فصل ناموفق در سپاهان، راهی باشگاه روبین‌کازان در لیگ حرفه‌ای روسیه شد.

ادامه | 7540 کلمه در ادامه متن | 10 نظر
اخبار اسبدوانی : آغاز فصل بهاره 93 گنبدکاووس؛ آغازی دراماتیک برای دوساله ها
فرستنده MALENA در تاريخ ۱۳۹۳/۱/۹ ۲۳:۳۰:۰۰ (378 بار خوانده شده)
اخبار اسبدوانی

تصویر کوچک شده پس از بازسازی میدان سوارکاری گنبدکاووس برای اولین بار نام نویسی برای مسابقات فصل بهاره انجام شد. امروز (93/01/09) استارت مسابقات با نام نویسی 79 راس اسب برای شرکت در فصل بهاره انجام شد تا مسابقات تنها در روز جمعه برگزار شود. در این بین طبق روال چندساله اخیر، کورس نخست مختص اسبهای ترکمن 24تا 28 امتیاز (3-6سال) است. در این کورس اسب پرمان پس از یکسال دوری از میادین دوباره ثبت نام کرد، اسب گل ترکمن نیز حضور دارد که برخی از مربیان نسبت به این اسب اعتراض دارند.

ادامه | 3838 کلمه در ادامه متن | نظر
اخبار اسبدوانی : تسلیت به حاج حمید رادان
فرستنده Muphet در تاريخ ۱۳۹۲/۱۲/۲۲ ۲۲:۰۰:۰۰ (202 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده با کمال تاسف مطلع شدیم آقای دکتر کاظم رادان برادر حاج حمید رادان دار فانی را وداع گفته اند. ما نیز این ضایعه را خدمت حاج حمید رادان و خانواده محترمشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم اجر جزیل و برای بازماندگانش صبر جمیل خواستاریم.

ادامه | 3 نظر
اخبار اسبدوانی : تسلیت به آقای دکتر غیادی
فرستنده Muphet در تاريخ ۱۳۹۲/۱۲/۲۲ ۹:۴۰:۰۰ (276 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده
باخبر شدیم که تنها فرزند آقای دکتر عبدالجلیل غیادی (یکی از زحمت کشان اسب ترکمن) بر اثر صانحه ی رانندگی دارفانی را وداع گفتند.
ما نیز این مصیبت وارده را به ایشان و خانواده ی محترمشان تسلیت گفته و از درگاه ایزد منان صبر و جمیل الهی خواستاریم.

ادامه | 3 نظر
اخبار اسبدوانی : روشنی: تفاوت کورس ایران با ترکیه زمین تا آسمان است
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۶ ۱۱:۲۰:۰۰ (550 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده مربی جوان و با آتیه اسبدوانی ایران معتقد است کورس های ترکیه در بهترین شرایط برگزار می شود.
حمید روشنی مربی جوان اسبدوانی که به همراه دکتر داوود آنه محمدزاده دامپزشک میدان سوارکاری گنبد، ژانویه را در کورس های استانبول سپری کرده بود، در مورد تفاوت های کورس ایران و ترکیه گفت: برای تعطیلات ژانویه برنامه ریزی کردیم تا در کورس های استامبول حضور یابیم. در مدتی که در آنجا حضور داشتیم، از چگونگی پیشرفت آنها به تعجب افتاده بودیم.

ادامه | 2452 کلمه در ادامه متن | 2 نظر
اخبار اسبدوانی : اعتراض مربیان به نتایج دوپینگ اسبها
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ۲۳:۵۰:۰۰ (493 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده با اعلام نتایج دوپینگ هفته های بیست و یکم و بیست و دوم، صدای اعتراض مربیانی که جواب آزمایش اسبهایشان مثبت اعلام شده در آمد. در هفته بیست و یکم رقابت های زمستانه 92 گنبد، اسبهای جهان تای، ورگلاس و لوکریس دوپینگی از نوع مورفین اعلام شدند. در هفته بیست و دوم نیز لوپیتا2 استانالون و برنا از نوع هیدروکسین ، پرومازین که یک نوع آمپول آرام بخش است دوپینگی معرفی شدند. این نتایج در شرایطی بر روی سایت معاونت اسبدوانی قرار گرفت که دو سال پیش اسبهای دوپینگی از نوع استانالون بودند. در مسابقات تهران و اوایل پاییزه گنبد نیز بیشترین دوپینگ اسبها از نوع فلونکسین اعلام شد که صدای اعتراض مربیان را در آورده بود و مدعی بودند هیچ نوع آمپول ضد دردی به اسبهای خود تزریق نکرده اند و حالا بیشتر دوپینگی ها از نوع مورفین است که باز هم مربیان خاطی منکر استفاده مورفین بر روی اسبان خود هستند.

ادامه | 3203 کلمه در ادامه متن | نظر
اخبار اسبدوانی : بوگاتی در فکر انتقام از جاست جونکر
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ۹:۴۰:۰۰ (461 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده در هفته بیست و چهارم رقابت های کورس زمستانه گنبد، جاست جونکر در کمال ناباوری بر حریفان قدرتمند خود همچون بوگاتی و اسکارلت غلبه کرد و خود را قهرمان کورس گروه یک تروبردها ثبت کرد. در کورسی که از همان ابتدا بوگاتی فرار کرد اما جاست جونکر قبل از خط پایان با یورش بسیار زیبا بر روی خط بوگاتی را مات کرد. جاست جونکر قبل از قهرمانی خود در سه استارت آخر خود عملکرد ضعیفی از خود به جای گذاشته بود که مالکش را وادار به آزمایش کرد تا به دوران اوج خود برگردد. این اولین قهرمانی جاست جونکر در گروه یک تروبردها بود و اعتماد به نفس را دوباره به ایرج جاجرمی بازگرداند.

ادامه | 2717 کلمه در ادامه متن | 1 نظر
اخبار اسبدوانی : شوخی با اسبدوانی
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ۹:۳۳:۱۸ (442 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده یک چوپان برای ما خبر های جالبی آورده است. گفتيم شاید برای شما هم جالب باشد. بعد از حضور مستمر مسی در کورس های گنبد، رونالدو و ابراهیموویچ نیز خواهان شرکت در مسابقات کورس شدند. موفقیت کره های المرام باعث شد کورش بابازاده در فکر تغییر نام المرام به بامرام باشد. استرس عجیب عبدالرحمان مختومی قبل از کورس آلن2 باعث شد بعد از قهرمانی این اسب مزه آب آشامیدنی را بفهمد. نادر موحد در پی شکست های اخیر خود همه مربیان را به حالت آماده باش در آورده و در فکر خرید یک اسب کش برای اسبهای خود است تا انتقال اسبهایش هزینه بر نباشد.

ادامه | 2926 کلمه در ادامه متن | 5 نظر
اخبار اسبدوانی : پیش بینی هفته قهرمانی زمستانه گنبد از نگاه چابكسواران و مربیان
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ۹:۳۰:۰۰ (399 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده در انتهای رقابتهای هفته قهرمانی كورس اسبدوانی زمستانه گنبد کاووس سراغ چند تن از چابكسواران و مربیان رفتیم و نظرات و پیش بینی آنها را در خصوص نتایج احتمالی این هفته جویا شدیم كه در زیر می خوانیم. ( پیش بینی ها در روز سه شنبه صورت گرفته است)
مربی عبدالرحمان مختومی
کورس دوم: 1. تگزاس 2. رومانتیک 3. سزار
كورس سوم: 1. نازنوشین 3. رویال هورس 3. آلن2
كورس چهارم: 1. ساریسا 2. نبرد لرستان 3. رد کیت
كورس پنجم: 1. کراندو 2. قلیچ خان 3. آتیک
كورس ششم: 1.ژیوانا 2. ثانیه 3.سردارصحرا
كورس هفتم: 1. اسکارلت 2.جاست جونکر 3. بست

ادامه | 3155 کلمه در ادامه متن | 1 نظر
اخبار اسبدوانی : صدر نشینی باشگاه یاسین یاسر در بین مربیان
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ۹:۲۵:۳۱ (204 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده تا پایان هفته قهرمانی مسابقات كورس بهاره گنبد‌، باشگاه یاسین یاسر از 21 استارت به 7 مقام قهرمانی، 5 مقام نایب قهرمانی و دو مقام سومی رسیده و با میانگین3.8 امتیاز برای هر اسب در یک کورس در صدر بهترین مربیان فصل قرار گرفته است.
محمد شریف تاتاری نیز از 19 استارت به 4 مقام قهرمانی، 5 نایب قهرمانی و یک مقام سومی دست یافته و با میانگین 2.8 امتیاز برای هر اسب، فصلی رویایی و موفق در بین مربیان صحرا سپری کرده است و در مکان دوم جدول قرار دارد.

ادامه | 2629 کلمه در ادامه متن | نظر
اخبار اسبدوانی : رقابت مهرانی و محمدی برای کسب عنوان برترین سوارکار فصل پاییزه گنبد
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ۹:۲۳:۴۵ (189 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده بر اساس آمار و ارقام اخذ شده و بررسی های انجام شده از عملکرد چابکسواران در فصل پاییزه 92
گنبد کاووس تا پایان هفته قهرمانی رقابت نفسگیری بین دو سوارکار خوش استیل و پرطرفدار یعنی ستار مهرانی و امین محمدی ایجاد شده است.
صدرنشین جدول این مسابقات، امین محمدی است که با مجموع 256 امتیاز و میانگین 2.8 امتیاز پیشتاز است. وی 21 بار نیز به عنوان قهرمان کورس معرفی شده است که آمار بسیار خوبی محسوب می شود.

ادامه | 2039 کلمه در ادامه متن | نظر
اخبار اسبدوانی : رقابت حساس مهرانی و چاریزاده برای بهترین چابکسواری در گروه یک دوخون ها
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ۹:۲۰:۳۸ (177 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده یکی از حساس ترین کورس های اسبدوانی ایران موسوم به گروه یک است که تماشاگران زیادی را به استادیوم سوارکاری می کشاند. گروه یک در بین مربیان معروف به گروه مرگ است و از حساسیت فوق العاده ای برخوردار است. مالکین و مربیانی که در این گروه اسب دارند، همیشه به دنبال بهترین سوارکار برای اسبان خود هستند. بیشترین انگشت مربیان به طرف ستار مهرانی است که ثابت کرده در گروه یک بی رقیب است. اما امسال روبروی ستار رقیبی سرسخت به نام ابوطالب چاریزاده قرار گرفته است که تنها با دو امتیاز وی را تعقیب می کند. ستار و ابوطالب در روز قهرمانی رقابت بسیار حساس و نزدیکی برای ربودن عنوان بهترین چابکسوار گروه یک دوخون ها را دارند.

ادامه | 2232 کلمه در ادامه متن | نظر
اخبار اسبدوانی : نگاهی مختصر به تیترها از هفته اول تا هفته قهرمانی پاییزه و زمستانه گنبد
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ ۹:۱۸:۲۷ (158 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده هفته اول: هت تریک آوین در پیست جدید گنبد
هفته دوم: امپراطوری بای هان این بار در عرصه اسبدوانی
هفته سوم: کیش و مات عبدالمجید کم با لیپار
هفته چهارم: حضور آی نورا بعد از یک و نیم سال با قهرمانی همراه بود
هفته پنجم: تحقیر مسترکی، بوگاتی و بای بای کید توسط سلکشن
هفته ششم: ناکامی سردار در مقابل کانیار و بیگبال
هفته هفتم: شکست دوباره امپراطورصحرا در مقابل کراندو
هفته هشتم: رقابت آی نورا و ژانر را ثانیه برد
هفته نهم: امپراطوری باشگاه یاسین یاسر در کورس ترکمن ها

ادامه | 3077 کلمه در ادامه متن | نظر
اخبار اسبدوانی : قهرمانی سزار، باعث تغییر مربی سه اسب شد
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۴ ۹:۳۹:۴۴ (242 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده در هفته بیست و چهارم رقابت های کورس اسبدوانی زمستانه 92 گنبد کاووس، نریان سزار در گروه اسبهای دو ساله 18 تا 22 امتیاز، قهرمانی خود را جشن گرفت. کمتر کسی موفقیت های پیاپی این نریان بی سر و صدا را پیش بینی می کرد ، اما فاکتور مربی گری برای سزار کارساز شد و توانست با تجربه بالای مجید ایری به قهرمانی برسد. این قهرمانی با حاشیه های زیادی همراه بود. به طوری که اسبهای ردکیت، پاورهورس و روبوس بعد از شکست تغییر مربی دادند. شکست این سه اسب برای مالکین بسیار تلخ بود که بعد از اتمام کورس اسبهای خود را جابجا کردند.

ادامه | 1411 کلمه در ادامه متن | 3 نظر
اخبار اسبدوانی : امپراطور صحرا همچنان می تازد
فرستنده farazmand در تاريخ ۱۳۹۲/۱۰/۱ ۲۰:۲۹:۵۶ (433 بار خوانده شده)
اخبار اسبدوانی

تصویر کوچک شده هفته سیزدهم مسابقات پاییزه گنبد بعد از ظهر جمعه 29 آذر ماه با استقبال گسترده علاقمندان به اسبدوانی برگزار شد. در حساس ترین کورس این رقابت ها در کورس پنجم اسب های همیشه مدعی گروه یک با هم به رقابت پرداختند. اسب هایی که هر یک برای خود عنوان های زیادی را کسب نموده بودند هم چون سلتیک قهرمان پیر میدان با 23 عنوان قهرمانی و7 عنوان نایب قهرمانی و 12 عنوان سومی را در کارنامه خود یدک می کشد اسبی که همیشه طرفدان خاص خود را دارد وهمیشه یکی از مدعیان بوده است با مربی گری استادحاج کاکا خوجملی معروف به استاد مسافت های بالا امده تا از حرفه خود دفاع کند پیر میادین سوارکاری با بیش از 80 سال سن و با کوله باری از تجربه و تخصص و با چابکسواری کمال دلیجه عطا و همچنین امپراطور صحرا که او نیز یک پای ثابت قهرمانی بوده است.

ادامه | 6242 کلمه در ادامه متن | 5 نظر
اخبار اسبدوانی : شیر شیر است گرچه پیر است
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۹/۲۳ ۰:۳۰:۰۰ (659 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده هفته یازدهم رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه 92 گنبدکاووس بعد از ظهر جمعه 22 آذر ماه با استقبال گسترده علاقمندان به اسبدوانی برگزار شد. در حساس ترین کورس این رقابت ها اسبان گروه یک در دور چهارم صف آرایی کردند. جایی که آرمان، باراگ، کانیار، آتیک، سرهان و سلتیک در غیاب امپراطورصحرا، اسپشیال ویو، کراندو ،قلیچ خان و سانی روبروی هم قرار گرفتند. مربیان اسبهای خود را یکی یکی وارد میدان کردند. با توجه به اینکه فرهاد قزل کانیار را به صورت داوطلب در روز یک شنبه به لیست اضافه کرده بود، نوید این می رفت که کانیار سکانداری کورس را بر عهده گیرد و سایر اسبها را خسته کند تا در پیچ نهایی آتیک یورش بیاورد. تویلی قربانی با باراگ به یاد ویس بابا پا به میدان گذاشته بود و در فکر قهرمانی باراگ در اولین حضور و سه سالگی اش بود. آرمان با بهروز کمی برای اولین بار در گروه یک به رقابت می پرداخت که با امین محمدی در پی ایجاد یک شگفتی بودبه ادامه متن بروید

ادامه | 4421 کلمه در ادامه متن | 14 نظر
اخبار اسبدوانی : بررسی مسابقات اسبدوانی تهران
فرستنده farazmand در تاريخ ۱۳۹۲/۸/۱۵ ۲۰:۱۰:۰۰ (420 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده مسابقات سوارکاری تابستانه و پاییزه تهران پس از چهارده هفته با انجام هفته قهرمانی در تاریخ نوزده مهرماه به پایان رسید. مسابقاتی که در آن باید به کنکاش و واکاوی و بررسی موفقیت و یا عدم موفقیت آن پرداخت. موفقیت از آن جهت که از نظر کمیت برای تهران پایتخت برگزاری چهارده هفته بعد از مدتها یک موفقیت محسوب میشود اما آیا این مسابقات کیفیت لازم را داشته است؟ صرف کمیت نمی توان کیفیت را فدای آن کرد. مسابقاتی که در آن 408 راس اسب ثبت نام کرده بودند اما در نهایت 292 راس اسب در طول چهارده هفته در کورس شرکت کردند. 72 درصد اسب هایی ثبت نام شده با 42 چابک سوار و 105 مربی و نتایج 86 سیلمی به رقابت پرداختند اما برمی گردیم به مسئله کیفیت برگزاری مسابقات:

ادامه | 6221 کلمه در ادامه متن | 5 نظر
اخبار اسبدوانی : نکاتی درباره حراجی اسب های رادان هورس
فرستنده farazmand در تاريخ ۱۳۹۲/۷/۲۲ ۱۰:۱۰:۰۰ (629 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده باشگاه پرورش اسب رادان هورس با مدیریت حمید رادان یکی از باشگاه های خوب کشور همگام با دیگر باشگاه ها هم چون هورس ایران، باشگاه سوارکاری عقیق، صبای گنبد، خراسانی و ... در زمینه تولید وپرورش اسب فعال بوده و سرمایه گذاری خوبی را انجام داده است. عشق و علاقه به اسب ایشان را که یکی از علاقه مندان این رشته مفرح و نشاط آور و از خبرگان و اساتید این رشته است، واداشته که در این رشته سرمایه های هنگفتی را صرف نماید و بقول دوستی اگر سرمایه اش را در بخش تجارت بکار میبرد سود های آنچنانی میبرد. لذا وجود افرادی هم چون ایشان غنیمتی است برای جامعه سوارکاری که دوست دارد افراد جدیدی را جذب این رشته کرده و خون تازه ای را در پیکره رشته سوارکاری تزریق نماید. علی ایحال دومین حراجی باشگاه رادان هورس در تاریخ بیست و هشت شهریور ماه در مجموعه سوارکاری نوروز آباد تهران برگزار شد که تبلیغات خوبی از طریق سایت های مرتبط با اسبدوانی و ارسال پیامک مخابراطی و همچنین تهیه بروشور های تبلیغاتی صورت گرفته است.

ادامه | 6165 کلمه در ادامه متن | 2 نظر
اخبار اسبدوانی : امین محمدی هر دو جام سامردولدرمز و سیتی لیدر را کسب کرد
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۷/۲۱ ۱۰:۴۰:۰۰ (530 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده امین محمدی سوارکار مودب و خوش اخلاق میادین سوارکاری کشور و همچنین یکی از بهترین و سالمترین سوارکاران ایران توانست در کورس سوم با اسب هانتر هورس بر دیگر حریفان خود غلبه کند جام سامردولدرمز را بالای سر خود ببرد. در کورس چهارم که جام سیتی لیدر برگزار می شد باز هم محمدی در رقابتی زیبا توانست دومین جام خود را این بار جام سیتی لیدر را بالای سر خود ببرد.

ادامه | 1063 کلمه در ادامه متن | 5 نظر
اخبار اسبدوانی : مسابقات کورس مشهد برگزار می شود
فرستنده aram در تاريخ ۱۳۹۲/۷/۴ ۱۲:۱۰:۰۰ (564 بار خوانده شده)
اخبار اسبدوانی

تصویر کوچک شده به همت رئیس انجمن فردوسی مشهد کورس پاییزه در مشهد برگزار می گردد. از تمامی مالکین و مربیان محترم تقاضا می شود جهت ثبت نام به باشگاه سوارکاری فردوسی مراجعه نمایند. از اسبهای ترکمن و دوخون و تروبرد ثبت نام به عمل می آید. تاریخ برگزاری کورس جمعه دوازدهم مهرماه نود دو و به مدت چهار هفته مسابقات برگزار میشود. مکان برگزاری مسابقه : باشگاه سوارکاری فردوسی می باشد . در صورت مهیا شدن پیست ثامن هفته قهرمانی در ورزشگاه بزرگ ثامن الحجج علیه السلام برگزار می گردد .
مبلغ جایزه اسب اول حداقل -/10/000/000 ريال معادل ده میلیون ریال خواهد بود . به اسبهای دوم و سوم نیز مبالغی به عنوان جایزه پرداخت می گردد.

ادامه | 1718 کلمه در ادامه متن | 3 نظر
اخبار اسبدوانی : جوابیه (درد دل یک علاقه مند به اسب)
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۴/۱۶ ۱۰:۴۰:۰۰ (1229 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده سرور ارجمندی با نام armin59 درخصوص هفته 13 کورس6 تابستانه92 بندر ترکمن انتقادی داشتند مبنی بر اینکه با لغوشدن کورس 6ظلم بزرگی در حق اسب های مستر کی ودانهیل شده است سرور ارجمندم خود در اظهارات تان می فرمایید وقتی دپار باز شد چند اسب زودتر از دپار بیرون زدند وچند تای دیگر جا ماندند به عمد یا غیر عمد دوست عزیز حال از شما سوالی دارم فلسفه وجود دپار برای چیست ایا برای این نیست که اسب ها در یک شرایط یکسان وارد مسابقات شده وهم زمان از دپار خارج شده وشروع به رقابت سالم نمایند اگر جنابعالی مالک یکی از این اسب ها بودیدکه اسب تان جا مانده بود خود چه عکس ا لعملی نشان می دادید؟

ادامه | 4615 کلمه در ادامه متن | 56 نظر
اخبار اسبدوانی : ناحقی تا کی (درد و دل یک علاقمند به کورس)
فرستنده armin59 در تاريخ ۱۳۹۲/۴/۱۲ ۱۱:۴۷:۳۶ (1495 بار خوانده شده)
اخبار اسبدوانی

تصویر کوچک شده در هفته سیزدهم کورس بهاره بندر شاهد یک ظلم بزرگ در حق اسبهای مسترکی و دانهیل بودیم. در این کورس بخاطر ضربه زدن اسب سینیوریتا به دپار باکس مربوط به این اسب باز شد(دقت کنید فقط باز شد) که استارتر محترم بلافاصله استارت کورس را زد و دپار مربوط به تمام اسبها با هم باز شد.اسب مسترکی استارت اول را زد اسب ملان استارت دوم اسب دانهیل استارت سوم اسب بوگاتی استارت چهارم و . . در مورد اسب ملان که شاید دلیل اصلی و صددرصد دلیل اصلی کنسل شدن کورس بود باید گفت که این اسب دومین اسبی بود که استارت داد، اما خود چابکسوار این اسب خواست که اسب را نگه دارد در غیر این صورت می توانست به مسابقه ادامه دهد.

ادامه | 4987 کلمه در ادامه متن | 15 نظر
اخبار اسبدوانی : مشکل صدور پاسپورت اسبهای ترکمن، عرب و دره شوری حل شد
فرستنده shafagh در تاريخ ۱۳۹۲/۳/۲۰ ۱۷:۵۰:۰۰ (658 بار خوانده شده)
اخبار اسبدوانی

تصویر کوچک شده یکی از دل نگرانی های مالکان اسبهای ترکمن، عرب و دره شوری برطرف شد و پاسپورت آنها به زودی صادر می شود.
دکتر سیدزین العابدین واردی رئیس شورای تبارنامه با بیان این مطالب اضافه کرد: اعضای شورای تبارنامه که از سوی مهندس حیدری سرپرست محترم فدراسیون منصوب شدند، به شرح ذیل می باشند: آقایان دکتر مسعود خلیلی، دکتر فرید بردبار، مهندس محمود خراسانی و مهندس حسن محمدعلیزاده ایشان افزود: این امر در جهت سپردن امور به خرد جمعی انجام شده و تاکنون 11 جلسه در رابطه با تبارنامه و تسجیل اسبهای ورزشی تشکیل شده است.

ادامه | 3580 کلمه در ادامه متن | 3 نظر
اخبار اسبدوانی : دكترسرداری: یکی از علل افت اسبان کورسی استفاده از داروهای نیروزا است
فرستنده h18 در تاريخ ۱۳۹۲/۲/۲ ۰:۰۰:۰۰ (765 بار خوانده شده)
اخبار اسبدوانی

تصویر کوچک شده متخصص جراحی دامپزشکی ایران گفت: سلامت اسبان کورسی موضوع مهمی است که شاید در درجه اول اهمیت نداشته باشد اما در عملکرد ورزشی این اسبان تاثیر بسیاری دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلستان اسب، دکتر کامران سرداری در خصوص وضعیت اسبان کورسی افزود: متاسفانه مربیان و سوارکاران ایرانی امروزه علاقه بسیاری به استفاده از داروهای مختلف دارند و به سلامت اسب خود توجهی نمی کنند در صورتی که این امر یکی از مهمترین علل افت عملکرد ورزشی اسبان کورسی در ایران است. در بسیاری از موارد اگر تنها سلامت یک اسب کورسی تامین شود چه بسا هیچ نیازی به استفاده از داروهای انرژی زا و غیره نبوده و تنها قابلیت اسب سبب برتری آن در رقابتهای ورزشی خواهد شد. اگر یک اسب ورزشی در سلامت کامل نباشد هیچ دارویی توان افزایش عملکرد ورزشی اسب را نخواهد داشت و تنها سبب آسیب بیشتر حیوان خواهد شد.

ادامه | 3567 کلمه در ادامه متن | 7 نظر
اخبار اسبدوانی : دخل و خرج اسبدوانی یکی می شود؟!
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۲/۱ ۲۳:۵۴:۱۵ (490 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده سال كهنه رفت و بهار دل انگيز آمد. براي اسبدواني نيز همه چيز نو شد و بار ديگر آق قلا آماده برگزاري مسابقات باشكوه گرديد.
طرفداران صميمي كورسهاي ناب به ميدان آمدند تا حامي واقعي اسبدواني باشند. آنها با وجود تمام مشكلات و موانع، هر جا كه اسبدواني باشد، در صحنه حاضر هستند و يك دم، دست از حمايت از اين رشته برنمي دارند. با آماده نشدن ميدان گنبد، مسابقات همچنان در آق قلا دنبال مي شود و چاره اي جز اين نيست. مشكلات زياد است و موانع متعدد، اما چرخ اسبدواني همچنان روان مي چرخد.
جوايز با وجودي كه افزايش يافته و دست اندركاران در اين رابطه زحمات زيادي كشيده و آنرا افزايش داده اند، اما هنوز كه هنوز است دخل و خرجها يكي نشده، به خصوص كه نرخ ارز چند برابر سير صعودي داشته و همين امر بر قيمت بسياري از اقلام اسبدواني افزوده است

ادامه | 3067 کلمه در ادامه متن | 2 نظر
اخبار اسبدوانی : روشنی: مسترکی کورس سالمی را به نمایش گذاشت
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۲/۱/۲۰ ۲۲:۰۰:۴۲ (855 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده مربي باشگاه هورس ایران گفت، مسترکی کورس سالمی را برگزار کرد و هیچ گونه عواملی در نتیجه نگرفتن این اسب دخالت نداشت.
جمشید روشنی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی گلستان اسب افزود: متاسفانه بعد از ناکامی مسترکی در هفته گذشته، برخی افراد در فضای مجازی ناکامی این اسب را عمدی جلوه داده اند که به صراحت می گویم که عوامل طبیعی باعث این ناکامی شد.
وی افزود: دو روز قبل از مسابقه مسترکی را نعل بندی کردیم که در هنگام نعل بندی، سم این اسب کمی بیش از اندازه ساییده شد و مسترکی به این خاطر نتوانست کورس واقعی خود را به نمایش بگذارد و بعد از پیچ آخر نتوانست یورش بیاورد. اما برخی افراد که در بیرون از گود نشسته اند، عوامل مافیا را در شکست این اسب دخیل می دانند.
روشنی در ادامه گفت: در اسبدوانی هیچ یک از مربیان بدون شکست نیستند. برخی اسبها در روز مسابقه غذا نمی خورند برخی ها از ناحیه دست و پا دچار مشکل می شوند که تشخیص برخی از آنها برای مربیان خیلی سخت است و در صورت شکست خوردن، شایعات زیادی را از اطراف می شنویم که تبانی شده است.

ادامه | 2179 کلمه در ادامه متن | 17 نظر
اخبار اسبدوانی : 8 فروردین شروع مسابقات بهاره 92 در آق قلا
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۱/۱۲/۶ ۲۳:۱۰:۰۰ (1561 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده امروز در فدراسیون سوارکاری اسبدوانی کشور جلسه صمیمانه ای با حضور آقای مهندس حیدری سرپرست محترم فدراسیون سوارکاری، حاج آقا محمود خراسانی معاونت اسبدوانی کشور و حاج حمید رادان عضو شورای کورس اسبدوانی کشور برگزار شد که در مورد مسائل مهم اسبدوانی و همچنین برطرف کردن مشکلات موجود بحث و گفتگو شد که در پایان جلسه معاونت محترم اسبدوانی کشور تقویم ورزشی مسابقات اسبدوانی سال 1392 را که به شرح ذیل می باشد اعلام نمود:
برای دیدن تقویم مسابقات به ادامه متن مراجعه نمایید

ادامه | 2107 کلمه در ادامه متن | 8 نظر
اخبار اسبدوانی : اهالی آق قلا دست مريزاد
فرستنده Mahmood در تاريخ ۱۳۹۱/۱۱/۲۷ ۱۰:۱۰:۰۰ (1606 بار خوانده شده)

تصویر کوچک شده كورسهای آق قلا از آبان ماه امسال آغاز شد و در اين جمعه هفته
پاياني خود را برگزار كرد. با گذشت 12 هفته از اين رقابتها، در هر هفته شاهد بهتر برگزار شدن كورسها بوديم. ميدان آق قلا مزيتي كه نسبت به ميدان بندر تركمن دارد، ديد بسيار خوب آن با امكانات بسيار كم است و اكثر تماشاگران بر خلاف ميدان بندرتركمن، از هرجايی به بهترين شكل تماشا مي كنند و كسي نيست كه آغاز و پايان كورس را نبيند. در حالي كه كورسهای آق قلا به بارندگي برخورد مي كرد و تقريبا از 4 هفته كورس، يك هفته آن كنسل اعلام مي شد و در اين ميان تنها كساني كه ضرر و زيان مي ديدند، مالكان و مربيان بودند؛ زيرا بر هيچ كس پوشيده نيست كه براي آماده كردن يك اسب از زمان ثبت نام تا زمان كورس، حدودا 300 الي 500 هزار تومان هزينه مكملها و تغذيه اسب مي شود.

ادامه | 3809 کلمه در ادامه متن | 9 نظر
(1) 2 3 4 ... 7 »
نظر‌های جدید
دکتر بخش اخبار hamid_roshani ۱۳۹۳/۴/۲۳ ۲۳:۰۶
پاسخ به رکتر بخش اخبار Mahmood ۱۳۹۳/۴/۱۵ ۱۷:۵۹
رکتر بخش اخبار hajnader ۱۳۹۳/۴/۱۵ ۱۴:۱۵
تشکر بخش اخبار Muphet ۱۳۹۳/۴/۷ ۱۰:۴۸
تشکر بخش اخبار MALENA ۱۳۹۳/۴/۷ ۰:۱۰
پاسخ به بزرگترین آرشیو سیلمی های ایر... بخش اخبار ناشناس ۱۳۹۳/۳/۲۳ ۱۳:۳۶
....... بخش اخبار KARIMAMAA ۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۴:۰۷
سلام بخش اخبار hootan ۱۳۹۳/۳/۱۵ ۲۳:۱۲
تبادل لینک و همکاری بخش اخبار ناشناس ۱۳۹۳/۳/۱۲ ۱۳:۵۸
تبادل لینک و همکاری بخش اخبار ناشناس ۱۳۹۳/۳/۱۲ ۱۳:۵۶
جستجو
قالب‌ها

(3 قالب)
افراد آنلاین
17 کاربر آن‌لاين است (5 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت بخش اخبار)

عضو: 4
مهمان: 13

مهرداد, عبدالجبار شادکام, بهنام, حمید کوچکی, بیشتر...

Copyright © 2012-2013
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه گلستان اسب می باشد